chirurg stomatolog kielce

Chirurg stomatolog Kielce

Chirurgia stomatologiczna to dział zajmujący się leczeniem stanów zapalnych w obrębie jamy ustnej. Obejmuje działania, mające na celu wyeliminowanie przyczyn zapaleń i zakażeń a także rekonstrukcję i regenerację tkanek. Spora część zabiegów ma na celu przygotowanie jamy ustnej do leczenia protetycznego, ortodontycznego lub implantologicznego. W nowoczesnej stomatologii stosuje się zaawansowane technologie, umożliwiające przeprowadzenie leczenia chirurgicznego w sposób minimalnie inwazyjny, bezbolesny, z zachowaniem maksymalnego komfortu Pacjenta.

 

Leczenie chirurgiczne w komfortowych warunkach

W naszym gabinecie stosujemy nowoczesne komputerowe znieczulenia, dzięki czemu zabiegi chirurgiczne są zupełnie bezbolesne. Wprowadziliśmy technologię QuickSleeper, która umożliwia podanie środka znieczulającego w sposób nie sprawiający Pacjentowi żadnego dyskomfortu. Dolegliwości takie jak odrętwienie czy uczucie rozpychania tkanek w trakcie iniekcji i po zabiegu są całkowicie wyeliminowane. Jest to możliwe dzięki komputerowej kontroli przepływu płynu znieczulającego, która dostosowuje prędkość i ilość anestetyku do możliwości tkanek Pacjenta. Dzięki temu zawsze zaaplikowana zostaje minimalna dawka, niezbędna do bezbolesnego przeprowadzenia całego zabiegu, a Pacjent nie odczuwa dyskomfortu w trakcie i po leczeniu stomatologicznym.

Wszelkie zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej wykonujemy z najwyższą dbałością o aseptykę pola operacyjnego, stosując wyłącznie materiały najwyższej jakości. Dla bezpieczeństwa naszych Pacjentów leczenie zawsze poprzedzamy dokładnymi badaniami, realizowanymi w naszym centrum diagnostycznym. Pozwalają one na zdobycie niezbędnych informacji o stanie zdrowia jamy ustnej Pacjenta i dzięki temu - przeprowadzenie zabiegów w sposób maksymalnie precyzyjny. Te czynniki pozwalają nam osiągać w pełni satysfakcjonujące efekty leczenia.

 

Usunięcie zęba to ostateczność

W Nanodent zawsze podejmujemy działania, mające na celu zachowanie zęba w jamie ustnej, a ekstrakcję traktujemy jako ostateczność. Decyzję o usunięciu zęba podejmujemy tylko wtedy, gdy leczenie jest już niemożliwe, a jego pozostanie w jamie ustnej miałoby negatywny wpływ na stan całego uzębienia. Ekstrakcja zęba jest często konieczna w przypadku zębów zatrzymanych, czyli takich, które pomimo pełnego ukształtowania się, nie wysunęły się powyżej linii dziąseł. Wykonuje się ją również w niektórych przypadkach przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego lub w bardzo zaawansowanej próchnicy, która mogłaby prowadzić do poważnego stanu zapalnego.

Leczenie w Nanodent zawsze odbywa się w sposób kompleksowy, według precyzyjnie opracowanego planu leczenia, w którym uwzględniamy, jak będzie wyglądało dalsze postępowanie po usunięciu zęba. Dlatego jeszcze przed zabiegiem ekstrakcji ustalamy z Pacjentem, w jaki sposób zostanie zrekonstruowany utracony ząb. Proponujemy rozwiązania z zakresu protetyki i implantologii, które przywrócą pełną funkcjonalność i estetykę jamy ustnej.

 

Zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej, które wykonujemy w naszej klinice:

 • ekstrakcja (usunięcie) zębów stałych i mlecznych,
 • ekstrakcja (usunięcie) zębów zatrzymanych,
 • ekstrakcja (usunięcie) zębów ósmych (tzw. zębów mądrości),
 • hemisekcja (usunięcie chorobowo zmienionej części zęba),
 • zabieg resekcji wierzchołka korzenia zęba,
 • zabieg radektomii (obcięcie jednego korzenia),
 • wyłuszczenie torbieli,
 • wydłużenie korony protetycznej,
 • podcięcie wędzidełka,
 • nacięcie ropnia,
 • nacinanie dziąsła przy trudnościach w wyrzynaniu ósemek

 

Dlaczego warto wykonać leczenie chirurgiczne w Nanodent?

 

Korzystamy z nowoczesnych rozwiązań

 • W naszym gabinecie wykorzystujemy technologie, pozwalające na przeprowadzenie skutecznego i bezbolesnego leczenia nawet w przypadku skomplikowanego problemu. Dzięki temu cały proces jest w pełni bezpieczny i zostaje zrealizowany w optymalnym czasie,

 

Indywidualnie podchodzimy do każdego Pacjenta

 • Każdy przypadek jest inny, dlatego stawiamy na indywidualne podejście do Pacjenta. Przygotowując plany leczenia, uwzględniamy jego potrzeby i oczekiwania. Efekty, które zamierzamy osiągnąć, zawsze konsultujemy z Pacjentami, aby były dla nich w pełni satysfakcjonujące,

 

Tworzymy precyzyjny plan leczenia

 • Przed rozpoczęciem zabiegów chirurgicznych opracowujemy plan dalszego działania. W przypadku ekstrakcji zęba zawsze decydujemy, w jaki sposób odbudujemy powstały ubytek. Dzięki planom leczenia Pacjent nie tylko wie ile będzie trwało jego leczenie, ale również z jakim kosztem się ono wiąże,

 

Stawiamy na diagnostykę

 • W naszej klinice posiadamy własne centrum diagnostyczne, które umożliwia nam przeprowadzenie niezbędnych badań w sposób kompleksowy. Precyzyjna diagnostyka jest kluczowym elementem dla skutecznego leczenia chirurgicznego, ponieważ pozwala przewidzieć rezultaty zabiegu i ograniczyć jego inwazyjność do minimum,

 

Leczymy bez bólu

 • Wprowadziliśmy system komputerowego znieczulenia QuickSleeper, który pozwala na przeprowadzenie leczenia bez bólu i dyskomfortu. Dzięki systemowi kontroli przepływu płynu znieczulającego nawet moment aplikacji anestetyku nie sprawia żadnych nieprzyjemnych dolegliwości,

 

Bezpieczeństwo leczenia

 • W Nanodent duża wagę przywiązujemy do aseptyki. Z ogromną skrupulatnością dbamy o sterylność pola zabiegowego. Wprowadziliśmy wygórowane normy dotyczące procedur higienicznych, aby zagwarantować naszym Pacjentom pełne bezpieczeństwo,

 

Dbamy o atmosferę

 • Dokładamy wszelkich starań, aby leczenie w naszym gabinecie przebiegało w jak najlepszej atmosferze i w maksymalnie komfortowych warunkach. Nasz zespół ekspertów jest przygotowany także do leczenia Pacjentów borykających się z dentofobią.

 

Co możesz teraz zrobić?

Aby zweryfikować stan zdrowia swojej jamy ustnej, udaj się na konsultację ze specjalistą Nanodent. Dowiesz się, jaka metoda leczenia będzie najlepsza w Twoim przypadku, a ewentualne zabiegi zostaną wykonane kompleksowo i bezboleśnie.

WYPEŁNIJ FORMULARZ LUB ZADZWOŃ
POD NUMER 41 362 13 63 I UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ.

Poznaj ekspertów chirurgii stomatologicznej

właściciel gabinetu

właściciel gabinetu

Właściciel i założyciel kliniki Nanodent oraz współzałożyciel Pracowni Protetycznej Nano-Tech. Absolwent Oddziału Stomatologii Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, absolwent studiów w zakresie implantologii stomatologicznej na Uniwersytecie w Nowym Jorku, absolwent prestiżowego Centrum Szkoleniowego dla lekarzy dentystów KOIS Center w Seattle USA. 

Czytaj dalej

właściciel gabinetu

Jest specjalistą w dziedzinie chirurgii szczękowo-twarzowej i ortognatyki, absolwentem Oddziału Stomatologii Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz I Wydziału Lekarskiego WUM, starszym asystentem w Klinice chirurgii czaszkowo-szczękowo-twarzowej, chirurgii jamy ustnej i implantologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Uczestnik licznych staży zagranicznych z zakresu leczenia wad twarzoczaszki i implantologii. Zajmuje się kompleksowym planowaniem terapii implantoprotetycznych i ortognatycznych przy użyciu technik trójwymiarowych.

Czytaj dalej

Przeczytaj najczęstsze pytania dot. chirurgi stomatologicznej

Na czym polega chirurgia stomatologiczna?

Chirurgia stomatologiczna zajmuje się usuwaniem ognisk zakażenia, rekonstrukcją i regeneracją tkanek oraz ekstrakcją zębów, które stanowią zagrożenie dla zdrowia jamy ustnej. W jej skład wchodzą wszystkie operacyjne zabiegi w obrębie jamy ustnej.

Czy zabiegi chirurgiczne są bolesne?

Współczesna stomatologia dąży do ograniczenia dolegliwości bólowych podczas zabiegów do absolutnego minimum. Wszystkie zabiegi chirurgiczne wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, podawanym za pomocą technologii QuickSleeper. To innowacyjny system, który pozwala na podanie płynu znieczulającego w sposób zupełnie bezbolesny.

Które zabiegi chirurgiczne są najczęściej wykonywane?

Chirurgia jest dziedziną stomatologii o bardzo szerokim zakresie. Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów jest usuwanie ósemek. Przeprowadza się go, gdy ząb mądrości sprawia dyskomfort lub negatywnie oddziałuje na stan pozostałych zębów. Jednak ekstrakcja zęba jest ostatecznością i zawsze robimy wszystko, by móc go zachować w jamie ustnej.

image

Nanodent Wysoko oceniany dentysta w kielcach

Mamy już ponad 8 000 zadowolonych pacjentów

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim pracownikom Nanodent za ich profesjonalne podejście do klienta i współpracę. Dr.Ciesielski i Dr.Wiaterek dobrze wiedzą co robią, przy tym dokładnie wyjaśniają stan zębów oraz proponowane leczenie. Wiedzialam że mogę im zaufać i się nie pomyliłam. Z całą pewnością będę polecać klinikę Nanodent. Thank you Nanodent for your professionalism, expertise and accommodations.

Magdalena Lim

Jestem pacjentką gabinetu Nanodent od niedawna, jestem zachwycona poziomem, jakością wykonywanych usług, oraz wiedzą dentystów. Trafiłam tam z polecenia(poczta pantoflowa-jedź tam na pewno Ci pomoże).Mam porównanie jak można wyleczyć zęba w innych gabinetach nawet jeśli chodzi o założenie zwykłej plomby.
Większość ubytków miałam robione pod mikroskopem, efekt końcowy niesamowity - ciężko odróżnić zęba leczonego od zdrowego. Ja się zgłosiłam z poważniejszym problemem niż zwykła plomba, dokuczało mi zgrzytanie zębami przez co je ścierałam i dopiero dr Ciesielski pomógł mi. Odbudował mi zęby i poprowadził leczenie tak iż problem z którym się pojawiłam ustąpił.Miałam krótkie starte zęby a mam pięknie odbudowane. Dziękuje za profesjonalizm całej załodze Nanodentu.

Joanna Pietras

W końcu sensowny dentysta, ogarnięte wszystkie zęby, polecam naprawdę warto cena idzie za jakością usługi.

Anna G

Zobacz co o leczeniu w Nanodent Mówią nasi pacjenci

image

10 Rzeczy

które powinieneś wiedzieć zanim wybierzesz dentystę

Zostaw nam wiadomość

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat leczenia? Jesteś gotowy poznać naszych lekarzy i ekspertów stomatologii?

Wypełnij poniższy formularz i umów się na konsultacje!