leczenie kanałowe kielce

Leczenie kanałowe pod mikroskopem Kielce

Celem nowoczesnej stomatologii jest osiągnięcie maksymalnego komfortu Pacjenta podczas leczenia. Dziś nawet zabiegi endodontyczne mogą być wykonywane w sposób zupełnie bezbolesny. Nowoczesne technologie umożliwiają także optymalizację procesu leczenia, dzięki czemu skuteczne leczenie kanałowe możne być zrealizowane nawet w ciągu jednej wizyty.

W gabinetach Nanodent leczenie kanałowe zawsze wykonujemy przy użyciu mikroskopu, który zapewnia lekarzowi dentyście znaczny komfort pracy, dzięki oświetleniu i powiększeniu miejsca zabiegowego. To gwarantuje maksymalną precyzję, która jest kluczowa w dziedzinie endodoncji. Stosujemy także komputerowe znieczulenie QuickSleeper, które eliminuje wszelkie dolegliwości bólowe .

 

Endodoncja – ostatnia deska ratunku dla zęba

Leczenie kanałowe jest podejmowane wtedy, gdy próchnica przedostanie się do wnętrza zęba. Polega ono na usunięciu wszystkich zainfekowanych tkanek i wypełnieniu kanałów specjalnym materiałem endodontycznym. W rezultacie ząb zostaje oczyszczony z bakterii i  wzmocniony, a jego pełna funkcjonalność zostaje zachowana. Dzięki temu może służyć Pacjentowi przez długie lata. Leczenie kanałowe często jest jedynym ratunkiem dla zęba, który w przeciwnym razie musiałby zostać usunięty.

 

Jak przebiega leczenie kanałowe w naszej klinice?

Prawidłowo wykonane leczenie kanałowe powinno być skuteczne i bezbolesne. Aby osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty, w Nanodent zawsze wykonujemy je przy użyciu mikroskopu, który pozwala na przeprowadzenie zabiegu w dużym powiększeniu. Dzięki temu lekarz stomatolog może dokładnie oczyścić wszystkie zainfekowane kanały. Cały proces jest weryfikowany w naszym centrum diagnostycznym za pomocą zdjęć RTG.

Przed leczeniem kanałowym zawsze wykonujemy znieczulenie miejscowe za pomocą technologii QuickSleeper. To skuteczny, mało inwazyjny i zupełnie bezbolesny sposób aplikacji anestetyku. Oznacza to, że nawet w momencie podawania środka znieczulającego Pacjent nie odczuwa nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak mrowienie, odrętwienie czy rozpychanie. Jest to możliwe dzięki elektronicznej kontroli iniekcji, która dostosowuje prędkość wprowadzania płynu do warunków anatomicznych Pacjenta. Dodatkową zaletą tej metody jest możliwość swobodnego uśmiechania się i mówienia po zakończeniu zabiegu. Dzięki temu nasi Pacjenci mogą w pełni cieszyć się zdrowym uśmiechem zaraz po wyjściu z naszego gabinetu.

 

Leczenie kanałowe krok po kroku:

 

1. Konsultacja i kompleksowa diagnostyka

Każdy proces leczenia rozpoczynamy od wizyty konsultacyjnej, podczas której lekarz stomatolog weryfikuje stan zdrowia jamy ustnej i przeprowadza diagnostykę, obejmującą m.in. zdjęcia RTG zębów. To kluczowy etap, który pozwala ocenić, jak złożone będzie zasadnicze leczenie. Ma na to wpływ ilość kanałów i indywidualne warunki anatomiczne Pacjenta. Dzięki badaniom diagnostycznym możemy sporządzić precyzyjny plan leczenia, który usprawni cały proces.

 

2. Zasadnicze leczenie

Leczenie endodontyczne ma za zadanie usunięcie zainfekowanych tkanek z zęba. Lekarz stomatolog oczyszcza dokładnie wnętrze zęba i dezynfekuje wszystkie kanały, w ten sposób eliminując przyczynę choroby.

 

3. Wypełnienie zęba

Ostatnim etapem jest wypełnienie wszystkich kanałów za pomocą płynnej gutaperki. To substancja pochodzenia naturalnego, której właściwości umożliwiają szczelne uzupełnienie wszystkich przestrzeni wewnątrz zęba, co zapobiega nawrotowi próchnicy. Korona zęba zostaje zamknięta za pomocą wypełnienia kompozytowego lub korony protetycznej, która dodatkowo go wzmocni.

 

4. Wizyty konsultacyjne

Po leczeniu kanałowym ząb jest pozbawiony unerwienia, dzięki czemu Pacjent nie odczuwa żadnego bólu. Przestaje być czuły na temperaturę i czynniki drażniące. Z tego względu konieczne jest odbywanie wizyt konsultacyjnych, podczas których lekarz stomatolog może zweryfikować stan wyleczonego zęba. Dla stałych Pacjentów Nanodent przygotowaliśmy darmowe konsultacje raz na pół roku.

 

Zalety leczenia kanałowego:

  • wyleczony  ząb może być podstawą dla korony lub mostu protetycznego,
  • możliwość zachowania zęba nawet przy zaawansowanej próchnicy,
  • ząb wyleczony kanałowo pełni taką samą funkcję jak pozostałe zęby,
  • pozwala na prawidłowe działanie układu trawiennego.

 

Dlaczego warto zdecydować się na leczenie kanałowe?

Wykonanie leczenia kanałowego może znacznie podnieść jakość życia. Efektem zabiegu jest ulga w bólu i przywrócenie jamie ustnej pełnej funkcjonalności. Dolegliwości, z którymi Pacjent zgłosił się na leczenie, zupełnie ustępują. Od tej pory może jeść wszystkie ulubione produkty bez obaw, że podczas przeżuwania pojawi się ból. Prawidłowe pogryzienie pokarmu ma pozytywny wpływ także na pracę układu pokarmowego.

Ponadto leczenie pozwala na utrzymanie naturalnego zęba stałego, dzięki czemu zostaje zachowana równowaga w jamie ustnej. Zwlekanie z podjęciem leczenia może skutkować utratą zęba i koniecznością podjęcia bardziej złożonego leczenia w przyszłości.

 

Co możesz teraz zrobić?

Jeśli zmagasz się z uporczywym bólem zęba, nie czekaj i czym prędzej zapisz się na wizytę do lekarza stomatologa. Porozmawiasz z nim o swoich potrzebach i oczekiwaniach oraz dowiesz się, jakie metody leczenia będą dla Ciebie najlepsze. W Nanodent przyłożymy wszelkich starań, by pomóc Ci w kompleksowy i skuteczny sposób. 

 

Wypełnij formularz lub zadzwoń 
pod numer 41 362 13 63 i umów się na wizytę.

Poznaj ekspertów w leczeniu kanałowym

właściciel gabinetu

Absolwent Wydziału Lekarsko-dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W naszym gabinecie zajmuje się leczeniem zachowawczym i endodoncją. Nieustannie udoskonala swoje umiejętności biorąc udział w licznych szkoleniach i kursach z zakresu leczenia interdyscyplinarnego.

Czytaj dalej

Przeczytaj najczęstsze pytania pacjentów skierowanych do leczenia kanałowego

Na czym polega leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe polega na usunięciu zainfekowanej miazgi zęba, która powstaje zazwyczaj na skutek zaawansowanej próchnicy. Następnie ząb zostaje szczelnie wypełniony specjalnym materiałem endodontycznym. Efektem leczenia jest odbudowa zęba, po której odzyskuje on swoją funkcjonalność.

W jakich sytuacjach konieczne jest przeprowadzenie leczenia kanałowego?

Leczenie kanałowe jest niezbędne wtedy, gdy ząb został zainfekowany wewnątrz i nie ma innej możliwości, by zachować go w jamie ustnej. Zostaje ono wykonane, jeżeli po przeprowadzeniu diagnostyki lekarz dentysta uzna, że jest ono jedynym skutecznym sposobem na usunięcie bakterii i chorych tkanek z zęba.

Czy leczenie kanałowe musi boleć?

Obecnie leczenie kanałowe jest zawsze wykonywane w znieczuleniu miejscowym, w związku z czym jest całkowicie bezbolesne. W nowoczesnej stomatologii możliwa jest aplikacja środka znieczulającego przy użyciu komputerowej technologii QuickSleeper, która zapewnia Pacjentowi maksymalny komfort. Dzięki temu podawanie anestetyku nie wiąże się z żadnymi nieprzyjemnymi dolegliwościami. Negatywne skojarzenia, wiążące leczenie kanałowe z bólem, można zatem uznać za nieaktualne.

image

Nanodent Wysoko oceniany dentysta w kielcach

Mamy już ponad 8 000 zadowolonych pacjentów

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim pracownikom Nanodent za ich profesjonalne podejście do klienta i współpracę. Dr.Ciesielski i Dr.Wiaterek dobrze wiedzą co robią, przy tym dokładnie wyjaśniają stan zębów oraz proponowane leczenie. Wiedzialam że mogę im zaufać i się nie pomyliłam. Z całą pewnością będę polecać klinikę Nanodent. Thank you Nanodent for your professionalism, expertise and accommodations.

Magdalena Lim

Jestem pacjentką gabinetu Nanodent od niedawna, jestem zachwycona poziomem, jakością wykonywanych usług, oraz wiedzą dentystów. Trafiłam tam z polecenia(poczta pantoflowa-jedź tam na pewno Ci pomoże).Mam porównanie jak można wyleczyć zęba w innych gabinetach nawet jeśli chodzi o założenie zwykłej plomby.
Większość ubytków miałam robione pod mikroskopem, efekt końcowy niesamowity - ciężko odróżnić zęba leczonego od zdrowego. Ja się zgłosiłam z poważniejszym problemem niż zwykła plomba, dokuczało mi zgrzytanie zębami przez co je ścierałam i dopiero dr Ciesielski pomógł mi. Odbudował mi zęby i poprowadził leczenie tak iż problem z którym się pojawiłam ustąpił.Miałam krótkie starte zęby a mam pięknie odbudowane. Dziękuje za profesjonalizm całej załodze Nanodentu.

Joanna Pietras

W końcu sensowny dentysta, ogarnięte wszystkie zęby, polecam naprawdę warto cena idzie za jakością usługi.

Anna G

Zobacz co o leczeniu w Nanodent Mówią nasi pacjenci

image

10 Rzeczy

które powinieneś wiedzieć zanim wybierzesz dentystę

Zostaw nam wiadomość

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat leczenia? Jesteś gotowy poznać naszych lekarzy i ekspertów stomatologii?

Wypełnij poniższy formularz i umów się na konsultacje!