licówki na zęby kielce

Licówki na zęby Kielce

Licówki to cieniutkie porcelanowe płatki, mocowane na przedniej części zębów widocznych podczas uśmiechu. Dzięki nim możliwa jest zmiana kształtu i koloru zębów oraz dostosowanie ich wyglądu do rysów twarzy. To rozwiązanie stosowane w stomatologii estetycznej cieszy się coraz większą popularnością ze względu na doskonałe efekty, trwałość oraz krótki czas realizacji.

 

Zabieg zakładania licówek?

W Nanodent licówki zawsze zostają zrealizowane kompleksowo, w optymalnym czasie. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu systemu CAD/CAM, czyli nowoczesnej technologii, wspomagającej projektowanie i proces obróbki prac protetycznych. Umożliwia ona wykonanie i założenie licówek nawet w ciągu dwóch wizyt. Ta nowoczesna metoda gwarantuje również olbrzymią precyzję wykonania, sięgającą 0,2 mikrometrów. Dzięki temu możemy osiągać maksymalnie satysfakcjonujące efekty w minimalnie krótkim czasie.

Sprawdź, jak wygląda proces zakładania licówek w Nanodent krok po kroku:

 

1. Konsultacja i diagnostyka

W naszej klinice zawsze rozpoczynamy od konsultacji. Chcemy dobrze zrozumieć problem, z jakim zgłosił się do nas Pacjent i pragniemy dowiedzieć się, jakie są jego potrzeby i oczekiwania, by móc zaproponować najskuteczniejsze rozwiązania. Standardowo podczas pierwszej wizyty wykonujemy także kompleksową diagnostykę, która umożliwia skonstruowanie precyzyjnego planu leczenia.

 

2. Zaprojektowanie licówek

Kolejnym etapem jest pobranie wycisku uzębienia. Na podstawie wycisku jamy ustnej zostaje zaprojektowana wizualizacja licówek, z wykorzystaniem technologii CAD/CAM i z uwzględnieniem oczekiwań Pacjenta. Określone zostają wszystkie parametry docelowej pracy protetycznej, takie jak kolor, długość i struktura. Dzięki temu licówki doskonale odtwarzają naturalne piękno i poprawiają estetykę uśmiechu.

 

3. Realizacja pracy protetycznej

Przygotowany projekt licówek zostaje zrealizowany przy pomocy nowoczesnej frezarki, która z niezwykłą precyzją wycina ultracienkie porcelanowe płatki. Ta rewolucyjna technologia umożliwia precyzyjne wykonanie pracy protetycznej.

 

4. Założenie licówek

Ostatni etap polega na założeniu licówek na zęby Pacjenta. Jakość pracy protetycznej zostaje zweryfikowana przez Pacjenta oraz lekarza stomatologa. Jeśli spełnia ona oczekiwania estetyczne i jest funkcjonalna, może zostać trwale zacementowana na zębach przednich. Licówki są rozwiązaniem stałym, które powinno cieszyć Pacjenta doskonałym efektem estetycznym przez wiele lat, jeśli tylko zostanie zachowana prawidłowa higiena jamy ustnej.

 

Kiedy warto zdecydować się na licówki?

Założenie licówek jest zabiegiem z zakresu stomatologii estetycznej i stanowi odpowiednie rozwiązanie dla wszystkich Pacjentów, pragnących poprawić wygląd swoich zębów. Licówki pokrywają przednią powierzchnię zębów, skutecznie maskując nawet bardzo mocne przebarwienia wewnętrzne. Za ich pomocą można zniwelować diastemę, uregulować kształt zębów lub wyrównać je, tworząc estetyczną linię uśmiechu.

Duża trwałość i niska inwazyjność tego rozwiązania sprawia, że nie istnieją praktycznie żadne przeciwwskazania do założenia licówek. Jednak w niektórych przypadkach, konieczne jest podjęcie dodatkowych kroków, poprzedzających wykonanie tego zabiegu. U osób cierpiących na paradontozę w pierwszej kolejności należy całkowicie wyleczyć chorobę. Natomiast u Pacjentów z wadami zgryzu lub zaburzeniami okluzji założenie licówek mogłoby grozić ich uszkodzeniem na skutek nieprawidłowego oddziaływania sił żucia. W takiej sytuacji należy uprzednio skorygować układ szczęki i żuchwy. Zawsze jednak proces leczenia można zwieńczyć założeniem licówek, by uzyskać piękny i zdrowy wygląd zębów.

 

Zalety licówek

  • poprawa estetyki uśmiechu – licówki w doskonały sposób korygują wszelkie niedoskonałości zębów przednich, widocznych podczas uśmiechania się,

  • długotrwałe efekty – pełnoceramiczne licówki charakteryzują się bardzo dużą trwałością, wytrzymałością i wysoką odpornością na ścieranie, dzięki czemu Pacjent może cieszyć się olśniewającym uśmiechem przez wiele lat,

  • krótki czas realizacji – wykorzystanie technologii CAD/CAM i posiadanie własnego centrum frezowania sprawia, że realizacja licówek w klinice Nanodent może odbyć się nawet w ciągu dwóch wizyt,

  • indywidualny projekt - licówki zostają zaprojektowane w systemie CAD/CAM indywidualnie dla każdego Pacjenta na podstawie wycisku a następnie skanu jego uzębienia. Uwzględnione zostają jego oczekiwania i preferencje, a nowy uśmiech zostaje dostosowany do rysów twarzy, by osiągnąć jak najkorzystniejszy efekt estetyczny.

 

Co możesz teraz zrobić?

Jeśli pragniesz trwale poprawić wygląd swoich zębów – nie zwlekaj ze spełnianiem swoich marzeń i już dziś zdecyduj się na założenie licówek w klinice Nanodent. Zainwestuj w piękno swojego uśmiechu na lata.

Wypełnij formularz lub zadzwoń
pod numer 41 362 13 63 i umów się na wizytę.

Zostaw nam wiadomość

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat leczenia? Jesteś gotowy poznać naszych lekarzy i ekspertów stomatologii?

Wypełnij poniższy formularz i umów się na konsultacje!