Praca, rodzina, obowiązki, pasje, znajomi. Trudno w codziennym życiowym pędzie znaleźć czas na leczenie zębów. Zwłaszcza że czasami może ono wymagać co najmniej kilku wizyt w gabinecie stomatologicznym. W Nanodent doskonale to rozumiemy, dlatego dołożyliśmy wszelkich starań, aby proces leczenia przebiegał efektywnie i nie wiązał się z niepotrzebnym oczekiwaniem i stratą czasu.

Najlepszym sposobem na ograniczenie liczby wizyt jest wykonanie wszystkich koniecznych badań w jednym miejscu. Dlatego nasze gabinety wyposażyliśmy w sprzęt umożliwiający przeprowadzenie kompleksowej diagnostyki. Kolejnym czynnikiem usprawniającym proces leczenia stomatologicznego jest posiadanie własnej pracowni protetycznej, w której realizowane są korony, mosty, licówki i protezy dla naszych Pacjentów. Efektem jest nie tylko szybsze, ale także skuteczniejsze leczenie, ponieważ lekarze i technicy dentystyczni mogą na bieżąco współpracować ze sobą we wspólnym celu, jakim jest zdrowy uśmiech naszych Pacjentów.

 

Kompleksowa diagnostyka

Według lekarzy stomatologów diagnostyka to kluczowa część leczenia. Pozwala bowiem na zbadanie stanu zdrowia jamy ustnej i przygotowanie optymalnego planu działania. To dlatego tak ważne jest, aby była jak najbardziej precyzyjna. Kluczem do kompleksowej diagnostyki jest wykorzystanie nowoczesnych programów komputerowych, dzięki którym możliwe jest dokładne przebadanie nawet trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej.

Każde leczenie w Nanodent rozpoczynamy od wykonania zdjęć panoramicznych jamy ustnej, które następnie podlegają dokładnej analizie. Umożliwia nam to dobranie najlepszych technik i metod, dostosowanych do potrzeb i oczekiwań Pacjenta. Dzięki diagnostyce obrazowej możemy opracować szczegółowy plan leczenia w ramach ortodoncji, periodontologii, protetyki i implantologii.

 

Laboratorium protetyczne na miejscu

Każda praca protetyczna projektowana jest indywidualnie, a jej przygotowanie wymaga ogromnej precyzji. Aby spełniała swoje zadanie, musi być wykonana perfekcyjnie co do milimetra. Za jej realizację odpowiedzialny jest technik dentystyczny, który przygotowuje ją w laboratorium protetycznym.

Najlepsze rezultaty leczenia protetycznego można osiągnąć wtedy, gdy technik ma możliwość bezpośredniego kontaktu z lekarzem stomatologiem, który projektuje uzupełnienia protetyczne, a następnie zakłada gotowe prace. Ze względu na to w Nanodent stworzyliśmy własne laboratorium protetyczne, aby umożliwić specjalistom efektywną współpracę w jednym miejscu. W ten sposób mogą oni wymieniać się spostrzeżeniami i bardzo sprawnie wprowadzać poprawki, dostosowując protezę do potrzeb i oczekiwań Pacjenta.

W laboratorium Nanodent wykonujemy prace protetyczne tylko przy użyciu materiałów najwyższej jakości, które posiadają wymagane atesty i spełniają normy Unii Europejskiej.

 

Centrum frezowania

Precyzja i jakość to czynniki niezwykle istotne w leczeniu stomatologicznym. W Nanodent doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego wprowadziliśmy rewolucyjną technologię CAD/CAM. To innowacyjny system, który umożliwia przygotowanie pracy protetycznej z dokładnością niemożliwą do osiągnięcia w żaden inny sposób.

System CAD/CAM umożliwia opracowanie w programie komputerowym projektu uzupełnienia protetycznego, który następnie może zostać zrealizowany za pomocą urządzenia frezującego. Technologia ta sprawia, że prace takie jak korony, mosty, licówki czy łączniki implantologiczne spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Pacjentów.

 

Multidyscyplinarny zespół lekarzy

Wychodzimy z założenia, że największą efektywnością charakteryzuje się współpraca zespołu ekspertów różnych specjalizacji. Pogłębianie wiedzy i umiejętności w wąskiej dziedzinie stomatologii umożliwia nieustanny rozwój, a to zapewnia naszym Pacjentom opiekę medyczną na najwyższym poziomie.

W Nanodent, podczas procesu leczenia Pacjenci często mają styczność z kilkoma lekarzami, wyspecjalizowanymi w różnych dziedzinach stomatologii. Wspólnie analizują problem i ustalają, jakie leczenie będzie dawało najlepsze rezultaty w konkretnym przypadku. To umożliwia holistyczne spojrzenie na Pacjenta i skuteczne przeprowadzenie wszystkich niezbędnych zabiegów.

Zostaw nam wiadomość

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat leczenia? Jesteś gotowy poznać naszych lekarzy i ekspertów stomatologii?

Wypełnij poniższy formularz i umów się na konsultacje!